İngiltere’de Konaklama

İngiltere’de Konaklama Çeşitleri:

  1. Aile yanı konaklama: Yurtdışı eğitim diyince akla gelen ilk konaklama şekli aile yanında konaklamadır. Bu aileler dil okulları tarafından anlaşılmış özenle seçilmiş olan ailelerdir. Evin büyüklüğüne göre bir ya da daha fazla öğrenci ağarlanmaktadır. Hafta içleri sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, hafta sonları ise sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği aile tarafından verilmektedir. Ev içersinde bulunan tuvalet ve banyolar aile ile ortak olarak kullanılmaktadır. Eve giriş çıkış saatlerine pek çok aile tarafından karışılmamaktadır. İngiltere’nin aile yaşantısını ve kültürünü öğrenmek için en ideal konaklama biçimidir. Aile  ile yenilen yemekler, beraber yapılacak olan geziler, sohbetler günlük yaşamda pratik yapmanıza imkan sağlayacak ve daha hızlı dil öğrenmenize yardımcı olacaktır.
  2. Apart Konaklama : Okul binalarında bulunan dairelerde konaklama yapılmaktadır. Bu daireler 2-3 yatak odalı dairelerdir. Tüm dairelerde sadece öğrenciler kalmaktadır. Yatak odaları tek kişilik ya da iki kişilikdir. Daire içersinde her türlü Araç gereç bulunmaktadır. Bazı dairelerde tuvalet ve banyo yatak odasında bulunmaktadır. Ancak çoğunda tuvalet, banyo ve oturma salonu ortak kullanım alanıdır. Dairelere yerleştirilen öğrencilerin aynı ulusdan olmamasına dikkat edilmektedir. Böylece  hem anadilinizin farklı olmasından dolayı İngilizce konuşmak zorunda kalacak hem de yeni kültürler öğrenmiş olacaksınız.
  3. Yurt Konaklama : Konaklama seçenekleri içersinde en uygun ücretli olanı yurt konaklamasıdır. Okulların kendine ait yurtları bulunmaktadır. Yurtların öğrenci kapasiteleri farklılık göstermektedir. Yurtlarda odalar tek kişilik ya da iki kişilik olarak değişmektedir. Giriş çıkış saatlerinde öğrencilere herhangi bir kısıtlama konulmamaktadır.